Alcorcón vs Cartagena


MATCH DETAILS:
Location: Alcorcón, Santo Domingo
Upcoming Information:Spanish Copa del Rey 06.12.2023
Competition: Alcorcón v Cartagena live

When/Date: 06.12.2023
Time: 6:00 am
Repeat:Live
Prediction on Alcorcón vs Cartagena: Available



Alcorcón

Cartagena

Prediction (the most likely score): 1:0



Facts

  • Last 5 head-to-head matches Alcorcón won 0.
  • One and the other team get a very uncertain game.
  • Alcorcón will have a small advantage in this match.
  • Last 7 head-to-head matches Alcorcón won 2 matches, drawn 2 matches, lost 3 matches and goals 8-10.
  • Including matches at home between the teams Alcorcón won 2 matches, drawn 2 matches, lost 1 matches and goals 6-5.

  • Latest Results

    26.11.23 RCD Espanyol – AD Alcorcón – 2:0
    18.11.23 AD Alcorcón – Sporting de Gijón – 0:0
    12.11.23 Burgos CF – AD Alcorcón – 4:2
    05.11.23 AD Alcorcón – Racing Santander – 3:1
    01.11.23 CDA Navalcarnero – AD Alcorcón – 0:1
    26.11.23 CD Tenerife – FC Cartagena – 1:1
    19.11.23 FC Cartagena – Albacete Balompié – 1:1
    13.11.23 Real Oviedo – FC Cartagena – 1:1
    05.11.23 FC Cartagena – CD Leganés – 0:3
    01.11.23 CD Azuaga – FC Cartagena – 0:1 penalties


    Standings

    Draw

    2023/24

    1/128-finals

    1 Atl. Astorga Bye
    2 Bye Andorra
    3 Quintanar de la Orden Union Zona Norte 1 : 0
    4 Bye Sevilla
    5 Atzeneta Bye
    6 Bye Zaragoza
    7 Tardienta Zirauki 2 : 1
    8 Bye Getafe
    9 Arosa SC Bye
    10 Bye Granada CF
    11 UD Logrones Bye
    12 Bye Valencia
    13 Villanovense Bye
    14 Bye UD Ibiza
    15 Hernan Cortes Sauzal 3 : 1
    16 Bye Betis
    17 Barbastro Bye
    18 Bye Ponferradina
    19 CF Talavera Bye
    20 Bye Almeria
    21 Arandina Bye
    22 Bye Murcia
    23 Badalona Futur Bye
    24 Bye Cadiz CF
    25 Terrassa Bye
    26 Bye Albacete
    27 Melilla CD Deportivo Murcia 1 : 3
    28 Bye Alaves
    29 Orihuela Bye
    30 Bye Gimnastic
    31 San Roque Bye
    32 Bye Girona
    33 Yeclano Bye
    34 Bye Sanluqueno
    35 Pradejon Atletico de Lugones 1 : 2
    36 Bye Rayo Vallecano
    37 Valle Egues Bye
    38 Bye Teruel
    39 CD Monte Boiro 0 : 1
    40 Bye Mallorca
    41 Zamora Bye
    42 Bye Racing Santander
    43 Mijas Las Lagunas Chiclana 0 : 1
    44 Bye Villarreal
    45 Tudelano Bye
    46 Bye Recreativo Huelva
    47 Manacor Bye
    48 Bye Las Palmas
    49 Andratx Bye
    50 Bye Tarazona
    51 Ceuta 6 de Junio CD Bunol 0 : 3
    52 Bye Real Sociedad
    53 Ursaria Bye
    54 Bye Cayon
    55 UE Rubi Rotlet Molinar 1 : 0
    56 Bye Ath Bilbao
    57 Gimnastica Segoviana Bye
    58 Bye Sestao
    59 Turegano Santurtzi 3 : 1
    60 Bye Celta Vigo
    61 Antoniano Bye
    62 Bye Lugo
    63 Utebo FC Bye
    64 Bye Mirandes
    65 Ciudad Real Bye
    66 Bye Antequera
    67 Aguilas FC Bye
    68 Bye Huesca
    69 Barakaldo Bye
    70 Bye Malaga
    71 Jaen Bye
    72 Bye Eldense
    73 Covadonga Bye
    74 Bye Dep. La Coruna
    75 Compostela Bye
    76 Bye Tenerife
    77 Real Aviles Bye
    78 Bye Arenteiro
    79 Hercules Bye
    80 Bye Burgos CF
    81 Cacereno Bye
    82 Bye Castellon
    83 Manresa Bye
    84 Bye R. Oviedo
    85 Naxara Bye
    86 Bye Melilla
    87 Lorca Deportiva Bye
    88 Bye Eibar
    89 Gernika Bye
    90 Bye Unionistas
    91 Guijuelo Bye
    92 Bye Gijon
    93 UCAM Murcia Bye
    94 Bye Linares
    95 CE Europa Bye
    96 Bye Elche
    97 Varea Bye
    98 Bye Levante
    100 Bye Amorebieta
    101 Mensajero Bye
    102 Bye Espanyol
    103 Pena Deportiva Bye
    104 Bye Valladolid
    105 Navalcarnero Bye
    106 Bye Alcorcon
    107 Azuaga Bye
    108 Bye FC Cartagena SAD
    109 Marbella Bye
    110 Bye Ferrol
    111 Llerenense Bye
    112 Bye Leganes

    1/64-finals

    1 Atl. Astorga Andorra 1 : 0
    2 Quintanar de la Orden Sevilla 0 : 3
    3 Atzeneta Zaragoza 2 : 1
    4 Tardienta Getafe 0 : 12
    5 Arosa SC Granada CF 3 : 0
    6 UD Logrones Valencia 0 : 2
    7 Villanovense UD Ibiza 2 : 1
    8 Hernan Cortes Betis 1 : 12
    9 Barbastro Ponferradina 1 : 0
    10 CF Talavera Almeria 0 : 2
    11 Arandina Murcia 1 : 0
    12 Badalona Futur Cadiz CF 0 : 1
    13 Terrassa Albacete 1 : 0
    14 Deportivo Murcia Alaves 0 : 10
    15 Orihuela Gimnastic 1 : 0
    16 San Roque Girona 1 : 2
    17 Yeclano Sanluqueno 2 : 0
    18 Atletico de Lugones Rayo Vallecano 0 : 6
    19 Valle Egues Teruel 1 : 0
    20 Boiro Mallorca 0 : 4
    21 Zamora Racing Santander 3 : 2
    22 Chiclana Villarreal 0 : 5
    23 Tudelano Recreativo Huelva 1 : 0
    24 Manacor Las Palmas 0 : 3
    25 Andratx Tarazona 3 : 2
    26 CD Bunol Real Sociedad 0 : 1
    27 Ursaria Cayon 1 : 2
    28 UE Rubi Ath Bilbao 1 : 2
    29 Gimnastica Segoviana Sestao 3 : 4
    30 Turegano Celta Vigo 0 : 4
    31 Antoniano Lugo 0 : 1
    32 Utebo FC Mirandes 1 : 2
    33 Ciudad Real Antequera 1 : 3
    34 Aguilas FC Huesca 0 : 1
    35 Barakaldo Malaga 0 : 1
    36 Jaen Eldense 2 : 3
    37 Covadonga Dep. La Coruna 1 : 3
    38 Compostela Tenerife 0 : 1
    39 Real Aviles Arenteiro 0 : 1
    40 Hercules Burgos CF 1 : 2
    41 Cacereno Castellon 2 : 3
    42 Manresa R. Oviedo 1 : 2
    43 Naxara Melilla 1 : 2
    44 Lorca Deportiva Eibar 0 : 4
    45 Gernika Unionistas 0 : 2
    46 Guijuelo Gijon 0 : 3
    47 UCAM Murcia Linares 0 : 1
    48 CE Europa Elche 0 : 2
    49 Varea Levante 0 : 3
    50 Bye Amorebieta
    51 Mensajero Espanyol 0 : 2
    52 Pena Deportiva Valladolid 1 : 5
    53 Navalcarnero Alcorcon 0 : 1
    54 Azuaga FC Cartagena SAD 0 : 1
    55 Marbella Ferrol 1 : 3
    56 Llerenense Leganes 0 : 2

    1/32-finals

    1 Atl. Astorga Sevilla
    2 Atzeneta Getafe
    3 Arosa SC Valencia
    4 Villanovense Betis
    5 Barbastro Almeria
    6 Arandina Cadiz CF
    7 Terrassa Alaves
    8 Orihuela Girona
    9 Yeclano Rayo Vallecano
    10 Valle Egues Mallorca
    11 Zamora Villarreal 1 : 2
    12 Tudelano Las Palmas
    13 Andratx Real Sociedad
    14 Cayon Ath Bilbao
    15 Sestao Celta Vigo
    16 Lugo Mirandes
    17 Antequera Huesca
    18 Malaga Eldense
    19 Dep. La Coruna Tenerife
    20 Arenteiro Burgos CF
    21 Castellon R. Oviedo
    22 Melilla Eibar
    23 Unionistas Gijon
    24 Linares Elche
    25 Levante Amorebieta
    26 Espanyol Valladolid
    27 Alcorcon FC Cartagena SAD
    28 Ferrol Leganes



    Posted

    in

    by

    Tags: